NADPOBUDLIWOŚĆ W UJĘCIU BIOMEDYCZNYM

OPIS SZKOLENIA

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) oraz zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADD) jest zaburzeniem wszechobecnym, dotykającym osoby we wszystkich grupach wiekowych, chociaż diagnozuje się głównie u dzieci. Ten stan neurologiczny wpływa na zachowanie, uczenie się i przystosowanie społeczne i do rozpoznania wymaga spełnienia określonych kryteriów objawowych. ADHD można leczyć za pomocą kombinacji terapii psychologicznych lub psychiatrycznych, ale często to zbyt mało, często to wsparcie nie działa i dziecko pozostaje bez opieki.

Wiemy, że ADD/ADHD ma podłoże genetyczne, a innymi przyczynami są niepożądane reakcje na dodatki do żywności, takie jak barwniki, konserwanty, aromaty, nietolerancje pokarmowe, wrażliwość na środowiskowe substancje chemiczne, pleśnie i grzyby oraz narażenie na toksyny, takie jak metale ciężkie. i zanieczyszczenia. W przypadku ADHD zaobserwowano nieprawidłowości w szlakach dopaminergicznych, co sprawia, że metylofenidat (Ritalin®) i inne silne psychostymulanty są jednymi z najpopularniejszych leków stosowanych w leczeniu tej choroby. Jednakże istnieją coraz większe kontrowersje dotyczące powszechnego stosowania leków na ADD/ADHD ze względu na możliwe skutki długoterminowego stosowania leków zagrażające życiu. Rosnące obawy związane ze skutkami ubocznymi sprawiły, że konieczne stało się wdrożenie i zintegrowanie terapii alternatywnych w leczeniu ADHD.

Zbadano i dobrze zidentyfikowano wiele niedoborów składników odżywczych w ADHD. Wiele składników odżywczych dostarcza organizmowi niezbędnych materiałów budulcowych, dzięki którym układ neurologiczny i inne główne układy narządów mogą normalnie i optymalnie funkcjonować. Niedobór nawet prostej witaminy, takiej jak witamina B12, może mieć poważne skutki, takie jak trudności z koncentracją, zapominanie, problemy ze snem, zmęczenie i letarg.

ZAWARTOŚĆ KURSU:

Cena: 80 zł

Posłuchaj jak poza kombinacjami terapii psychologicznych lub psychiatrycznych wspomóc leczenie ADHD.