Na hasło "WAKACJE" - rabat 30% na wszystko do 31.07

Na hasło "WAKACJE" - rabat 30% na wszystko do 31.07

Dieta i problemy żywieniowe w PANS, PANDAS

OPIES SZKOLENIA

Dieta jest niezbędna dla osób cierpiących na PANS / PANDAS.
Zdrowa dieta z naciskiem na dietę przeciwzapalną pomaga w przyswajaniu mikroelementów, co z kolei pomaga w funkcjonowaniu dzieci.
Nawet najlepszej jakości suplementy diety potrzebują odpowiedniego przygotowania jelit, aby zwiększyć możliwości przyswajania.

Stan zapalny okrada organizm z substancji odżywczych, dlatego spożywanie odpowiedniej żywności jest niezbędne podczas leczenia. Ponadto, przeciwzapalna dieta PANS / PANDAS zmniejsza stan zapalny w ciele i mózgu. Stan zapalny odgrywa kluczową rolę w chorobie autoimmunologicznej, powodując, że jego redukcja jest niezbędna u dzieci, których organizm wykazuje nieprawidłową odpowiedź immunologiczną tak jak w PANS / PANDAS.
Co ważne, zmniejszenie stanu zapalnego u pacjenta z PANS / PANDAS koreluje ze zmniejszeniem objawów neuropsychiatrycznych.

Wiele dzieci z PANS ma obsesję na punkcie jedzenia, poważnie je ograniczając, z powodu obaw przed zanieczyszczeniem, zadławieniem lub wymiotami. Może to przerodzić się w anoreksję i może skutkować skrajną utratą masy ciała. Z kolei inna grupa dzieci ma niepohamowany apetyt i wydaje się być stale głodna.

Z pomocą przychodzą pewne strategie żywieniowe w postaci modyfikacji dietetycznych.

ZAWARTOŚĆ KURSU:

Cena: 70 zł

Stan zapalny okrada organizm z substancji odżywczych, dlatego spożywanie odpowiedniej żywności jest niezbędne podczas leczenia. Ponadto, przeciwzapalna dieta PANS / PANDAS zmniejsza stan zapalny w ciele i mózgu.